Autor Wiadomość

pl Oxej


Odpowiedzi: 1833

Location: Polska Międzyrzec Podlaski - dziki wschód
Zawód:
Wiek: 29
#70969   12-08-2018 13:14          
Grafika powinna się przestawić na integrę po resecie biosu, chyba że tego optiplexa kupiłeś gdzieś z odzysku z korpo i ma zablokowane przez TPM wprowadzanie zmian w biosie to wtedy masz kłopot.
Chiefteci HPC - świetna linia zasilaczy choć do współczesnych komputerów się już średnio nadaje. Jak chcesz go wkładać do Optiplexa to sprawdź dla pewności pinout, bo obiło mi się o uszy, że dell lub hp w niektórych modelach zmieniali pinout złącza atx w celu zmuszenia do korzystania ze swoich zasilaczy. (łooo, jak patrzę po manualu to to BTX chyba nawet jest!)
W płytę wepchniesz max 8gb ramu - do pracy starczy. Kupując uważaj, żeby się nie nadziać na pamięci ECC/Buforowane - płyta ich raczej nie łyknie a to częsta pomyłka przy składaniu tanich komputerów. Specyfikacja nie mówi nic o białej liście ramu, więc producent o dziwo może nie robić większej różnicy.
Grafika powinna wejść jakakolwiek, ale wkładając coś mocniejszego będziesz musiał najprawdopodobniej zastosować adapter do zasilania (HPC420 nie ma wyjść na zewnętrzną grafikę, trzeba dokupić adapter z zasilań ata/sata na 6/8pin)

Co do poskładania komputera od podstaw - większość podzespołów cały czas tanieje, da się poskładać fajny komputer już za 3-4k, tylko trzeba mieć na uwadze że najdroższymi podzespołami będą procesor (bo zintegrowano w nim mnóstwo układów - m.in. grafikę, kontroler pamięci itp) oraz karta graficzna (przez te cholerne koparki bitcoinów). IMHO warto więc kupić dobrą bazę a przyoszczędzić właśnie na procesorze i grafie z założeniem, że za jakiś czas się je wymieni.

Added 8 minutes later:

https://allegro.pl/d2774-zasilacz-450w-chieftec-gtg-450-80p-i7489055789.html#thumb/1

tutaj masz chiefteca CTG, czyli również produkt Sirteca, ale wyposażonego w bardziej współczesne złącza - jest sata i zasilanie grafy

Post zmieniony przez Oxej (12-08-2018 13:22, 560 dni temu)